Intézményünk nyolcosztályos Waldorf iskolaként működik.
A 2020/21-es tanév azért volt fontos mérföldkő iskolánk történetében, mert először ballagott el nyolcadik osztály tőlünk. Eddigi tapasztalataink alapján a hozzánk járó diákok többsége továbbtanulva is a Waldorf pedagógiát keresi: Waldorf iskolák gimnáziumi osztályaiban szeretnék folytatni a tanulmányaikat.
2021-ben két kivétellel minden végzősünk Waldorf gimnáziumba adta be a jelentkezését, és ott is kezdte meg a kilencedik osztályt. A többiek zeneművészeti középiskolát illetve másik, alternatív programú gimnáziumot (AKG) választottak. Egy kivétellel mindnyájan sikerrel felvételiztek abba az iskolába, amit első helyen jelöltek meg a felvételi lapon, az egyetlen, első helyen elutasított egykori tanulónkat a második helyen megjelölt Waldorf gimnázium vette fel.
2022-ben is Waldorf-gimnáziumokban folytatta a tőlünk elballagó gyerekek többsége. Négyen a Pesthidegkúti Waldorf Iskolában, egy tanuló a Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnáziumban, hárman az Óbudai Waldorf Iskolában, szintén hárman a Fészek Waldorf Iskolában kezdték a kilencedik osztályt. A többiek is alternatív iskolákat választottak: egy diák ment a Kürt Alapítványi gimnáziumba, egy a Lauder Javne iskolába, egy pedig a Gyermekek Házában folytatta tanulmányait. Néhány tanítványunkat több gimnázium is szívesen látta volna, így ők választhattak ezek közül.
A 2023-ban elballagott nyolcadikosaink közül 14 tanuló szintén Waldorf gimnáziumba nyert felvételt – Óbudára, Pesthidegkútra, Solymárra, a Csillagberek Waldorf Iskolába és a Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnáziumba. Két tanuló folytatja alternatív (közgazdasági) gimnáziumban, ketten jutottak be művészeti (képzőművészeti és színművészeti) szakgimnáziumba, egy-egy tanulónk pedig egy két tanítási nyelvű, egy egyházi, valamint egy hagyományos állami gimnáziumba jutott be.
2024 végzősei közül is mindenki bejutott az általa 1-3. helyen megjelölt gimnáziumok valamelyikébe: tizenketten Waldorf gimnáziumba – Óbudára, a Fészek gimnáziumba, a Szabad Waldorf Gimnáziumba és a Christophorus gimnáziumba; ketten alternatív középiskolába – a Kürtbe és az AKG-ba; egy tanuló folytathatja színművészeti szakon; egy tanuló pedig egyházi gimnáziumban.
Összességében elmondható, hogy a tőlünk kikerülő gyerekek minden gimnázium típusba sikerrel felvételiznek.